We are a leading of bike chain lubricant spray, rust lubricant spray and chain lubrication spray from Surat, India.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Application | Conveyor Chain, Motorcycle Chain, Bicycle Chain, Industrial Chain |
| Base Oil Type | Silicone |
| Pack Size | 500 ml |
| Water Resistance | Medium |
| O Ring Safe | Yes |
| Usage | Heavy Duty |
| Color | White |
| Country Of Origin | India |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Function | Lubricant |
| Base Oil | Silicone |
| Pack Size | 500 ml |
| Application Method | Aerosol Spray |
| Penetration Use | Chains, Hinges, Nuts & Bolts, Bearings |
| Temperature Range | Up to 120°C |
| Country of Origin | India |
| Colour | Clear |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Application | Industrial Chain, Motorcycle Chain, Bicycle Chain |
| Base Oil Type | Synthetic |
| Pack Size | 500 ml |
| Water Resistance | High |
| O Ring Safe | Yes |
| Usage | Heavy Duty, On Road, Off Road |
| Color | Colorless |
| Brand | Motul |
| Country Of Origin | India |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Application | Conveyor Chain, Bicycle Chain, Motorcycle Chain, Industrial Chain |
| Base Oil Type | Mineral Oil |
| Pack Size | 500 ml |
| Water Resistance | Medium |
| O Ring Safe | Yes |
| Usage | On Road |
| Color | Colorless |
| Country Of Origin | India |
Virendrabhai Goyani (CEO)
Zeeva Chemical LLP
3rd Floor, Plot No.157, Amrut Udhyog Nagar, Surat Kamrej Road, Laskana
Sarthana, Surat - 395013, Gujarat, India