₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Form | Spray |
| Base Oil Type | Synthetic |
| Application | Motorcycle Chain, Industrial Chain, Bicycle Chain |
| Viscosity Grade | ISO VG 32 |
| Temperature Range | -20°C to 120°C |
| Food Grade | No |
| Pack Size | 200 ml |
| Adhesive Property | Tacky |
₹ 299 / Kg Get Latest Price
| Metal Type | Steel Filled |
| Grade | Paint Grade |
| Bath type | flammable |
| Chemical type | Carrier |
| Curing Type | Polyester |
| Purity | 90–94 % |
| Pack Size | 500 g |
| Form | PASTE |
| Packaging Size | 25 kg |
| Color | Off White |
| Application | Paint |
| Medium Type | Universal |
| Mix Ratio | Base Only |
| Finish type | Bright |
| Pigment Type | Inorganic |
| Cure Time | 5 min |
| Country Of Origin | India |
| Packaging Type | Drum |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Product Variant | WD-40 Multi Use |
| Form | Spray |
| Function | Rust Remover |
| Application Method | Aerosol Spray |
| Pack Size | 400 ml |
| Suitable Metal | Cast Iron |
| Usage Industry | Automotive |
| Rust Removal Time | < 15 min |
| Country of Origin | India |
| Odour | Standard |
₹ 249 / Piece Get Latest Price
| Form | Aerosol Spray |
| Net Quantity | 200 ml |
| Cleaner Type | Contact Cleaner |
| Base | Solvent |
| Flammability | Flammable |
| Dielectric Strength | 10 kV |
| Residue | No Residue |
| Plastic Safe | Yes |
| Aroma | Strong |
| Application Area | Electrical |
Virendrabhai Goyani (CEO)
Zeeva Chemical LLP
3rd Floor, Plot No.157, Amrut Udhyog Nagar, Surat Kamrej Road, Laskana
Sarthana, Surat - 395013, Gujarat, India